TÜRK HAMAMI UYGULAMALARI

elemor Spa ve Güzellik Merkezi

GELENEKSEL TÜRK HAMAMI

Dünyanın sonradan keşfi, atalarımızın bize mirası..

Geleneksel Türk hamamı vücudun dinlenmesi, insan kaslarının rahatlaması, ruhen ve bedenen kirlerden arınma yeri olarak tabir edebileceğimiz bir kavramı işaret eder. İnsanoğlunun yaşamsal gereksinimleri arasında yerini alan, yıkanma ve temizlenme açısından sağlığa davet eden bir öneme sahiptir.

KESE-KÖPÜK UYGULAMASI

Yenilenmenin ardından, köpükle gelen huzurun tadını çıkarın..

Türk Hamamı geleneğinde ilk aşamayı oluşturan ‘‘kese’’ vücudun yoğun ter atmasının ardından temizlenmek ve arınmak için uygulanır. Kese derinin gözeneklerinde birikmiş olan toksik maddeleri çıkararak tıkanmış gözenekleri açar ve pürüzleri giderir. Köpük masajı ise kesenin ardından doğal ve kokulu sabunlardan üretilen yoğun bir köpükle yapılan masaj işlemlerinin bütününe verilen isimdir.

ELEMOR HAMAM RİTÜELİ

Sizin için, size özel..

Geleneksel Türk Hamamı ve kese köpük uygulamasıyla vücudunuzu arındırırarak, şifalı ellerimizle vücudunuzun yeniden hayat bulmasını sağlar.

TUZ PEELİNG

Tuzun vücudunuzdaki canlandırıcı etkisini hissedin..

Eşsiz Türk Hamamında cildinizi kuru ve ölü hücrelerden arındırarak yumuşatmak için tüm vücudunuza özel Ölü Deniz tuzuyla yapılan peeling uygulamasıdır..

ESMER ŞEKER PEELİNG

Vücudunuzdaki tatlı esinti...

Eşsiz Türk Hamamında cildinizi kuru ve ölü hücrelerden arındırarak yumuşatmak için tüm vücudunuza özel hazırlanmış esmer şeker peelingi ile yapılan peeling uygulamasıdır

KAHVE PEELİNG

Kahvenin teninizde bıraktığı yumuşaklık..

Eşsiz Türk Hamamında cildinizi kuru ve ölü hücrelerden arındırarak yumuşatmak için tüm vücudunuza özel hazırlanan Türk Kahvesi ile yapılan peeling uygulamasıdır.

elemor Spa ve Güzellik Merkezi